یکی از روش های استفاده مناسب از سیستم های حرارتی، استفاده از سیستم گرمایش از کف ساختمان می باشد که با منتقل کردن گرما از کف ساختمان به صورت تابشی، تاثیر زیادی در گرم شدن محیط دارد در مقایسه با دیگر سیستم های حرارتی سیستم گرمایش از کف ساختمان نه تنها باعث صرفه جویی و بهینه سازی در مصرف انرژی می شود که با ایجاد رفاه و آسایش برای ساکنین نیز همراه می باشد.

سیستم گرمایش از کف ساختمان به طور کلی سه نوع می باشد:

  • گرمایش با آب گرم
  • گرمایش با استفاده از جریان الکتریسیته
  • گرمایش با هوای گرم

همانطور که می دانید هوا نمی‌تواند گرمای زیادی را در خود نگه دارد، به همین دلیل در مناطق سردسیر که نیاز به گرمای بیشتری می باشد استفاده از روش گرمایش از کف با هوا به صرفه نمی باشد. اگر قصد استفاده از گرمایش با جریان الکتریسیته دارید باید در نظر بگیرید که استفاده از این روش زمانی به صرفه می باشد که قیمت برق انرژی الکتریکی کم باشد در نتیجه در مقایسه با دو روش گرمایش با هوای گرم و گرمایش با آب گرم سیستم گرمایش توسط آب گرم مقرون به صرفه تر می باشد به همین دلیل از این روش بیشتر استفاده می شود.

سیستم گرمایش از کف ساختمان به دلیل اینکه برای ساکنین آسایش و آرامش بیشتری را تامین می‌کند استفاده از این نوع سیستم گرمایشی امروزه رواج بیشتری یافته است. با این سیستم گرمایشی در هر نقطه از ساختمان که حضور داشته باشید می توانید گرمایش مطلوب را برخوردار شوید. در این روش بدن به شکلی گرم می شود که در زمان استراحت هیچگونه هوای گرمی استنشاق نمی‌شود و تنفستان بسیار ملایم صورت می گیرد به علاوه همه اعضای بدن شما و بخصوص پا که بیشترین فاصله را با قلب دارد همیشه گرم می ماند.

گرمایش از کف برقی آلمانی Stiebel Eltron

این سیستم گرمایش از کف در هر شرایط سطح و کف به راحتی نصب شده که مناسب برای خانه های مدرن و بازسازی شده است .ابعاد این سیستم گرمایش از کف آنرا را برای استفاده در مکان های مختلف مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه و انواع اتاق ها بهینه کرده است. قدرت و سرعت گرمایش این محصول در کنار سهولت نصب در زیر هر نوع کفپوش، سنگ، سرامیک، پارکت، فرش و موکت و همچنین با اندازه های مختلف ، گرمایشی مطبوع و همیشگی را برای خانه شما به ارمغان می‌آورد.

ویژگی های اصلی :

  • ضخامت تنها 4 میلی متر
  • دارا بودن صرفا یک کابل برق
  • دارای حالت چسبناک برای نصب و اتصال بهتر در هر محل
  • نصب سریع و اسان
  • توزیع مساوی گرما در تمام سطح