STIEBEL ELTRON

تاریخچه STIEBEL ELTRON از 1924 تا به امروز

تاریخچه قابل توجه موفقیت STIEBEL ELTRON با اختراع و تولید اولین المنت مارپیچ قوطه ور در یک کارگاه کوچک در برلین و در سال 1924 آغاز شد. با الهام از این شاهکار، این شرکت با بنیانگذاری دکتر تئودور اشتیبل، شروع به تولید محصولات نوآورانه STIEBEL ELTRON با بالاترین کیفیت نمود و به یکی از تولید کنندگان پیشرو در زمینه های “آب گرم” و “انرژی های تجدید پذیر” تبدیل شد.


سال های ابتدایی و داستان های موفقیت های اولیه STIEBEL ELTRON

سال 1924: دکتر تئودور اشتیبل المنت مارپیچ قوطه ور را در این سال توسعه داد و در تاریخ 5 مه شرکت استیبل الترون را در برلین تاسیس نمود. در همان سال تولید بخاری سیم پیچ شناوری را در یک کارگاه در یک حیاط خلوت کوچک در خیابان رایشنبرگر آغاز کرد.

سال 1974: اولین آب گرم کن کوچک آنی با 1000 وات قدرت در این سال تولید شد و انقلابی را در فن آوری دو مرحله ای ایجاد کرد. این دستگاه به عنوان اولین نمونه از نوع خود، برنده جایزه نماد آزمون VDE شد. این شرکت در آن تاریخ 30 نفر کارمند داشت.

سال 1931: تولید محصولات گسترده تر شد که شامل آگرمکن های بزرگ مخزن دار با فشار و جریان آب بالا میشد که ظرفیت 600 لیتر آب یا بیشتر را بسته به مدل مورد نظر داشت. در همان سال، سیلندرآب لحظه ای برای آب گرم با گارانتی های کوتاه مدت راه اندازی شد. علی رغم اینکه کارخانه برلین به طور کامل در طی جنگ جهانی دوم نابود شد، دکتر تئودور اشتیبل حرکت جدیدی را بسوی هولزمیندن در نیدرزاکسن (Lower Saxony) آغاز و تکمیل نمود.

کارخانه قدیمی STIEBEL ELTRON


شروع جدید در هولزمیندن

سال 1944: امکاناتی که در این سال در هولزمیندن وجود داشت، نسبت به سال قبل از آن گسترش یافته و با ساخت و ساز امکانات تولیدی جدید برای ایجاد ظرفیت کافی، رو به پیشرفت بود. در سال بعد، تولید لوازم غیر الکتریکی مانند زود پز، ماهیتابه، آب پاش شستشو و اتو آغاز گردید.

سال 1946: تولید لوازم الکتریکی مانند اجاقهای برقی، چراغ خوراک پزی و دستگاه های آب گرم کن از جمه المنت های شناور نیز در این سال دوباره ساخته شدند. این شرکت در آن تاریخ 400 نفر کارمند داشت.

سال 1960: بنیانگذار شرکت، آقای دکتر تئودور اشتیبل، در سن 66 سالگی با 160 اختراع ثبت شده در داخل منزل و خارج از کشور و بعنوان یکی از پیشگامان داخلی گرمایش آب گرم مدرن، دار فانی را در 9 سپتامبر این سال وداع گفت.


جاده ای به سوی انرژی های تجدید پذیر

سال 1968 : این شرکت با توسعه بخاری های برقی خود یکی از پیشگامان گرمایش الکتریکی مدرن می شود. این محصول به عنوان گرم کن ذخیره کننده شب شناخته شده که گرما را در داخل این دستگاه ذخیره کرده و در طول دوره اوج زمان مصرف برق (برحسب تعرفه اقتصاد در دسترس) گرما را خارج می نماید. این گرما پس از آن برای گرم کردن خانه در طول روز آزاد میشود.

سال 1976: STIEBEL ELTRON به یکی از اولین تولید کنندگان در جهت توسعه و ساخت پمپ های گرمایشی تبدیل شد. بطور کلی دهه 70 با بحران نفت، افزایش قیمت نفت و روزهای یکشنبه بدون خودرو شناخته شده است. درنتیجه نگرش عمومی نسبت به سیستم های مبتنی بر انرژی های تجدید پذیر شروع به تغییر کرد و توجه عموم مردم را برای اولین بار به خود جلب کرد. در طول چند سال بعد از آن، این شرکت همچنان به توسعه فن آوری پمپ گرمایشی ادامه داد و مدیریت خود را به عنوان رهبر این بازار در آلمان ثابت نمود .

سال 1977: مفهوم استفاده از انرژی خورشیدی منجر به توسعه کلکتور خورشیدی گشت. در طول چند سال بعد از آن STIEBEL ELTRON به معرفی یک طیف کاملی از این نمونه محصولات ادامه داد از جمله کلکتور صفحه تخت با عملکرد بالا ، سیلندر بهداشتی و تاسیسات خورشیدی دیگر.


نوآوری برای هرگونه نیازمندی

سال 1987: STIEBEL ELTRON مدل DHE را معرفی نمود که اولین آبگرمکن آنی و به طور کامل الکترونیکی در جهان می باشد. بطور کلی مفهوم راحتی در دنیای آب گرم وارد یک بعد کاملا جدید شد. آب گرم کن آنی الکترونیکی، آب گرم را در دمای مورد نیاز و در همان زمان روشن کردن دستگاه در اختیار مصرف کننده می گذارد. پس از انتخاب درجه حرارت دما بصورت ثابت باقی می ماند، حتی اگر شیر در جای دیگر باز شود.

سال 1991: محدوده محصولات سیستم های تهویه داخلی با بازیابی حرارت، افزایش یافت. سیستم های تهویه مدرن نه تنها آب و هوای اتاق را سالم نگه می دارند بلکه کالبد ساختمان را نیز حفظ کرده و بطور قابل توجهی کارایی مصرف انرژی بالایی دارند.


نمایشگاه جهانی و گسترش

سال 2000: STIEBEL ELTRON در نمایشگاه جهانی EXPO حضور پیدا کرد و “Hofanlage Brombeerweg” خود را در جهت توسعه مسکن با انرژی کمتر به نمایش گذاشت. دکتر اولریش اشتیبل از این پروژه EXPO 2000 برای نشان دادن راه های موثر هزینه زندگی و ساختمان، با تاکید بر سلامتی و حفاظت از محیط زیست استفاده کرد.

سال 2002: STIEBEL ELTRON بخش خدمات ساختمان الکترولوکس آلمان را بدست گرفت. در نتیجه در ژانویه 2002 STIEBEL ELTRON با در اختیار گرفتن مالکیت شرکت هایHaustechnik -AEG و ZANKER در زمینه آب گرم ساختمان، حرارت مرکزی، گرمایش ازکف ، سیستم های خنک کننده و محصولات تهویه را فراهم نمود و این موضوع بعنوان بزرگترین مالکیت در تاریخ این شرکت رقم خورد و به یکباره فعالیت شرکت 3 برابرگسترش یافت.

سال 2004: STIEBEL ELTRON ،شرکت Tatramat را بدست گرفت. این شرکت اسلواکیایی به طور عمده به تولید و فروش محصولات آب گرم بهداشتی و پمپ های حرارتی تخصصی می پرداخت. Tatramat یک وجهه بالایی به خصوص در شرق و مرکز اروپا داشتسرمایه گذاری برای آینده

سال 2007: بزرگترین و پیشرفته ترین مرکز تولید پمپ حرارتی در مرکز اروپا در هولزمیندن ساخته شد. ساخت و ساز “دکتر تئودور اشتیبل هال” با سرمایه گذاری بیش از 10 میلیون یورو نشاندهنده یک نقطه عطف در تاریخ این شرکت می باشد. منطقه تولید، تقریبا 6000 متر مکعب را پوشش میدهد و دارای ظرفیت تولید سالانه بیش از 25000پمپ های حرارتی می باشد.

سال 2009: STIEBEL ELTRON همچنان به سرمایه گذاری در امکانات تولیدی آلمان ادامه داد. این شرکت با باز کردن یک کارخانه تولید دوم در هولزمیندن به افزایش تقاضای جهانی برای پمپ های حرارتی پاسخ داد و حدود 8 میلیون یورو در مرکز جدید تولید، سرمایه گذاری کرد.

سال 2012 : انقلاب بهداشتی آب گرم 1987 در بیست و پنجمین سالگرد DHE جشن گرفته شد.

کارخانه جدید STIEBEL ELTRON


ادامه داستان های موفقیت STIEBEL ELTRON

سال 2014: این شرکت سالگرد نود سالگی خود را جشن گرفت: دکتر تئودور اشتیبل پایه و اساس داستان موفقیت STIEBEL ELTRON  را در سال 1924 بنا نمود. در 5 ماه مه، این شرکت بطور اصولی وارد صنعت تجاری شد و بنابراین در روز تولد شرکت، یک سنگ بنای جدید برای یک مرکز آموزشی و ارتباطی جدید در هولزمیندن گذاشته شد و شرکت حدود 16 میلیون یورو در این آکادمی جدید سرمایه گذاری نمود.

سال 2015: سال 2015: گزینه های آموزشی قابل توجه ای تنها در هولزمیندن یافت می شود. انتقال انرژی در تمرین عملکرد، صدور گواهینامه پلاتین DGNB به علاوه انرژی ساختمان. به طور خلاصه: یک آزمایشگاه جهانی واقعی برای انتقال انرژی (همان انرژی پردیس) می باشد. مرکز آموزش و ارتباطات جدید طی یک مراسم رسمی در 24 نوامبر افتتاح شد. هیئت نظارت بر هیئت مدیره، خانواده های موسس، سخنران اصلی و استفان ویل وزیر امور خارجه وقت بعلاوه ی 300 مهمان درمراسم افتتاحیه ساختمان جدید.حضور داشتند که به میزبانی توماس ام بازیگر، کمدین و کاربر متعهد انرژی های تجدید پذیر، برگزار شد. ایشان این مراسم را به طور خلاصه “خوش آمدید به آینده” معرفی نمودند. .

موفقیت های جدید STIEBEL ELTRON