بهترین آبگرمکن‌های برقی کم مصرف مخزنی و بدون مخزن چه ویژگی‌هایی دارند؟

Maedeh Rahimzadeh
2,946 بازدید
آبگرمکن برقی کم مصرف

خرید آبگرمکن برقی کم مصرف، یکی از مهم‌ترین اموری است که در هنگام تهیه تجهیزات بعضی از ساختمان‌ها به آن توجه می‌شود. آبگرمکن‌های برقی از فناوری‌های بسیار قدیمی به شمار می‌آیند که با گذشت زمان به روز رسانی شده و دارای انواع مختلفی هستند. تنها برخی از برند‌های مطرح توانسته‌اند، آبگرمکن‌هایی با کیفیت مطلوب مشتری را تولید کنند و ماندگار شوند. همانند آبگرمکن آریاتیس، آبگرمکن بوتان، آبگرمکن آزمون و غیره. در‌ این مطلب ضمن اشاره به ویژگی‌های بهترین آبگرمکن‌های برقی، به معرفی بیشتر انواع آبگرمکن مخزنی و بدون مخزن، و تفاوت‌های آن‌ها پرداخته خواهد شد.

موارد کاربرد آبگرمکن برقی کم مصرف

امروزه دسترسی به آبگرمکن‌های مناسب، با کیفیت و کم مصرف، یکی از دغدغه‌های اصلی افراد به شمار می‌آید. آبگرمکن‌های برقی کم مصرف، می‌توانند آب‌گرم مصرفی مورد نیاز منازل را به ساده‌ترین شکل ممکن تامین کنند. بدلیل ‌اینکه دسترسی به انرژی برق تقریبا در همه مناطق امکان پذیر است، ‌این‌ آبگرمکن‌ها بهترین گزینه برای مناطقی  هستند که فاقد گاز شهری میباشند و حتی در بسیاری از مکان‌هایی که دارای گاز شهری هستند، به دلیل محدودیت‌های خاص، آبگرمکن برقی کم مصرف بسیار کارآمد بوده و کاربران ترجیح می‌دهند به جای آبگرمکن گازی از آبگرمکن برقی استفاده نمایند. از مهم‌ترین دلایل انتخاب آبگرمکن‌ مخزنی، در مکان‌های دارای گاز شهری، محدودیت لوله کشی برای انتقال آب گرم، محدودیت لوله کشی گاز، محدودیت لوله خروجی دودکش آبگرمکن گازی و استفاده از انرژی پاک برق، به جای آلاینده‌های زیست محیطی و بسیار خطرناک به نام گاز می‌باشد.

نمایی از آبگرمکن مخزنی
نمایی از آبگرمکن مخزنی در منزل

معرفی انواع آبگرمکن برقی خانگی

آبگرمکن‌های برقی خانگی دارای مدل‌ها، ظرفیت‌ها و کاربردهای مختلفی هستند که با برندهای متعدد در بازار عرضه می‌شوند. کاربران اغلب با توجه به نیاز خود و فضایی که در اختیار دارند، می‌توانند هر یک‌ از  آبگرمکن‌های برقی را خریداری نمایند. در ادامه به معرفی بیشتر هر یک از انواع مختلف آبگرمکن‌‌های برقی خواهیم پرداخت.

آبگرمکن برقی مخزن‌دار

آبگرمکن برقی مخزن‌دار با توجه به ظرفیت و طراحی شرکت تولید کننده، در دو نوع آبگرمکن دیواری و زمینی می‌باشند، قطعات اصلی آبگرمکن مخزنی شامل، مخزن آب، عایق حرارتی، بدنه بیرونی، المنت گرمایشی، ترموستات کنترل دما، شیر اطمینان، لوله ورودی آب سرد، لوله خروجی آب گرم و بعضا نمایشگر دما می‌باشند. دمای آب داخل مخزن به کمک المنت‌های الکتریکی افزایش یافته و به دمای انتخابی کاربر خواهد رسید و پس از آن آبگرمکن خاموش شده و در حالت آماده به کار قرار می‌گیرد. سپس با باز شدن هر یک از شیر‌های آب گرم واحد، آب گرم از لوله‌ خروجی آبگرمکن برقی خارج شده و درتمامی شیرهای مورد نظر در دسترس خواهد بود. بعد از هر میزان مصرف، آبگرمکن مجددا روشن شده و آب را برای استفاده بعدی گرم خواهد کرد. انتخاب ظرفیت آبگرمکن برقی مخزن‌دار دیواری یا زمینی با توجه به میزان مصرف، تعداد نفرات و فضای نصب دستگاه تعیین می‌شود.

یک نمونه آبگرمکن برقی کم مصرف
یک نمونه آبگرمکن برقی مخزن دار

آبگرمکن برقی بدون مخزن

این نوع آبگرمکن، به نام‌های آبگرمکن زودجوش، فوری، لحظه‌ای، آنی و غیره در بازار شناخته می‌شود، اما مهمترین مشخصه ‌این نوع آبگرمکن برقی، نداشتن مخزن ذخیره آب برای گرم کردن است. آبگرمکن بدون مخزن برقی از المنت‌هایی با تکنولوژی خاص ساخته شده است که به محض باز شدن شیر آب گرم، روشن می‌شود و با جریان آب در مسیر المنت دستگاه، آب گرم شده و در لحظه آب گرم خارج خواهد شد. تمامی آبگرمکن‌های بدون مخزن برقی، به صورت دیواری نصب می‌شوند و به دلیل وزن سبک و اندازه بسیار کوچک، برای کاربران بسیار جذاب می‌باشند. از مزیت‌های دیگر آبگرمکن برقی بدون مخزن، تولید آب گرم نامحدود است؛ در واقع آب گرم به مقدار مورد نیاز برای مصرف، در دسترس کاربر بوده و برخلاف آبگرمکن‌های مخزن‌دار برقی، مصرف آب گرم محدود به ظرفیت مخزن نمی‌باشد.

قطعات اصلی آبگرمکن برقی بدون مخزن شامل، بدنه اصلی نگهدارنده قطعات، قاب جلوی دستگاه، المنت برقی، سنسور ورودی آب، سنسور خروجی آب، سوییچ اتصال برق به المنت، ترموستات کنترل دما و‌ ایمنی، کلید انتخاب دما و قدرت، اتصال ورودی آب و اتصال خروجی آب میباشند. آبگرمکن‌های برقی بدون مخزن، دارای قدرت‌های مختلف از لحاظ توان المنت بوده و مواردی که در انتخاب قدرت مناسب یک آبگرمکن بدون مخزن برقی اهمیت دارد، میزان مصرف آب گرم، منطقه آب و هوایی، دمای آب ورودی آبگرمکن و زیر ساخت برقی قابل دسترس در ساختمان می‌باشد. ساختار کلی آبگرمکن‌های برقی بدون مخزن به شکلی است که به دلیل لحظه‌ای بودن،  نسبت به آبگرمکن‌های برقی مخزن‌دار بین 30 الی 40 درصد در مصرف برق صرفه‌جویی خواهد شد.

بهترین آبگرمکن‌های برقی کم مصرف ایرانی و خارجی کدامند؟

اگر شما هم اخیرا قصد خرید آبگرمکن برقی را داشته‌اید، احتمالا وجود برند‌های گوناگون‌ایرانی و خارجی باعث سردرگمیتان شده‌است. ما در‌این قسمت سعی داریم چند نمونه از بهترین آبگرمکن‌های برقی داخلی و خارجی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را هنگام خرید داشته باشید.

4 تا از بهترین آبگرمکن‌های برقی خارجی

سوابق تولید یک شرکت همراه با به‌ کارگیری تکنولوژی روز دنیا، نقش موثری در تولید بهترین آبگرمکن‌های برقی دارد و معمولا بهترین آبگرمکن‌های برقی در کشورهای اروپایی تولید می‌شوند. به ‌طور کلی مهمترین قسمت تعیین کننده در تشخیص بهترین آبگرمکن برقی مخزن‌دار، تعیین کیفیت مخزن آن است؛ زیرا اگر به هر دلیل مخزن آبگرمکن سوراخ شود، ارزش تعمیر یا تعویض نداشته و غیر قابل استفاده خواهد بود. همچنین در مورد آبگرمکن‌های برقی بدون مخزن، بهترین انتخاب با بررسی کیفیت کلیه قطعات، سوابق شرکت سازنده و دوام آبگرمکن در مناطق مختلف‌ ایران خواهد بود. در‌ این قسمت قصد داریم بهترین آبگرمکن‌های برقی خارجی موجود در بازار‌ ایران را به شما معرفی کنیم.

 • استیبل الترون
 • آریاتیس
 • AEG
 • آریستون

این برند‌های خارجی، در طی سال‌های فعالیت خود با رعایت استاندارد‌‌های جهانی و بالا نگه‌داشتن کیفیت تولید و عرضه، توانسته‌اند صاحب رضایت مشتریان خود شوند.

 1. شرکت استیبل الترون آلمان، حدود 100 سال پیش با تولید المنت‌های برقی شروع به کار نمود، در حالیکه امروزه محصولات استیبل الترون بسیار متنوع و گسترده هستند اما همچینان یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع آبگرمکن برقی مخزن‌دار و بدون مخزن در جهان می‌باشد. آبگرمکن‌های برقی Stiebel Eltron  حدود 15 سال است که در‌ ایران و جنوب کشور با شرایط شدید خورندگی آب، با دوام بسیار عالی توسط نمایندگی انحصاری شرکت ‌ایساتیس باستان کیش، به فروش میرسند. آبگرمکن‌های مخزن‌دار استیبل الترون با مخزن سرامیکی کوره‌ای سخت، از ظرفیت 5 لیتر تا 1000 لیتر از با دوام‌ترین آبگرمکن‌های خارجی در بازار ‌ایران می‌باشند. همچنین آبگرمکن‌های بدون مخزن برقی استیبل الترون با حدود 40 سال سابقه تولید و 15 سال سابقه مصرف در ‌ایران، از پر طرفدار‌ترین نوع آبگرمکن برقی بدون مخزن هستند.
 2. آبگرمکن‌های برقی آریاتیس یکی از بهترین برند‌های موجود در بازار با انواع مدل‌های مخزن‌دار، با ظرفیت‌های 15 الی 120 لیتر، دیواری با پوشش تیتانیوم و سرامیک کوره‌ای سخت در داخل مخزن و همچنین مخزن استیل ضد زنگ 316 L برای شرایط بسیار شدید خورندگی میباشند. آبگرمکن‌های برقی بدون مخزن آریاتیس، با برخورداری از جدید‌ترین تکنولوژی اروپا، با کمترین میزان مصرف انرژی و سیستم‌های هوشمند کنترل مصرف برق و ایمنی، با طرح‌های بسیار زیبا، بهترین آبگرمکن‌های برقی بدون مخزن موجود در بازار می‌باشند. کلیه قطعات آبگرمکن‌های برقی آریاتیس بسیار با کیفیت و  اروپایی هستند، به همین دلیل با وجود نام ‌ایرانی محصولات برند آریاتیس، در زمره آبگرمکن‌های خارجی محسوب می‌شود.
 3. آبگرمکن‌های مخزن‌دار AEG با ظرفیت‌های مختلف از دیگر برندهای موجود دربازار ‌ایران بوده و با مخزن سرامیک کوره‌ای سخت، یکی از با دوام‌ترین آبگرمکن‌های مخزن‌دار در شرایط مختلف کیفیت آب با خورندگی بالا می‌باشند. کلیه آبگرمکن‌های برقیAEG  ساخت شرکت استیبل الترون آلمان بوده و توسط شرکت‌ایساتیس باستان کیش عرضه میگردد.
 4. دیگر آبگرمکن برقی خارجی رایج در بازار‌ایران آبگرمکن‌های مخزن‌دار دیواری شرکت آریستون ‌ایتالیا با ظرفیت‌های مختلف می‌باشد. شرکت ARISTON ‌ایتالیا، یکی از شرکت‌های بزرگ تولید لوازم خانگی در‌ایتالیا بوده و معمولا آبگرمکن‌های برقی با مدل‌های مختلف مخزن‌دار با مخزن سرامیکی در بازار ‌ایران عرضه می‌شود. برخی از مدل‌های مختلف آبگرمکن برقی آریستون برای رقابت بیشتر با قیمت مناسب در بازار، ساخت کشور چین بوده و در مناطق مختلف به نسبت خورندگی آب دوام متغیری دارند.
آبگرمکن برقی کم مصرف
نمونه‌ای از آبگرمکن مخزنی در حمام

4 تا از بهترین آبگرمکن‌های برقی کم مصرف ایرانی

آبگرمکن‌های برقی ‌ایرانی سابقه تولید نسبتا طولانی دارند، اما به دلیل فراگیر شدن گاز شهری در اکثر مناطق‌ ایران و تقاضای بالای تجهیزات گازی نسبت به برقی، با وجود کارخانه‌های متعدد، تولید آبگرمکن برقی و تکنولوژی ساخت آن‌ها به روز نبوده و به دلیل قیمت تمام شده‌ی بالا، تولید کنندگان از پوشش‌های خاص سرامیکی برای مخازن آبگرمکن استفاده نمیکنند و معمولا جنس مخزن آبگرمکن مخزن‌دار از ورق گالوانیز است و به همین دلیل آبگرمکن‌های برقی‌ایرانی در مقایسه با مخازن آبگرمکن‌های خارجی سرامیکی و یا استیل ضد زنگ از عمر مفید کوتاه تری برخوردار هستند. به خصوص در مناطقی که خورندگی آب بسیار شدید است، خوردگی مخزن آبگرمکن‌ برقی ‌ایرانی دوام بیشتر اتفاق می‌افتد.

 • آزمون‌کار
 • برفاب
 • پالمو
 • دونار

در ادامه به معرفی دقیق‌تر محصولات محبوب هر یک از این برند‌های آبگرمکن داخلی میپردازیم.

 1. آبگرمکن مخزن‌دار برقی آزمون کار AZMOON KAR، با ظرفیت‌های مختلف دیواری و زمینی، و مخزنی از جنس گالوانیزه.
 2. آبگرمکن برقی مخزن‌دار برفاب BARFAB، با اندازه‌های کوچک و بزرگ، دیواری و زمینی و مخزن گالوانیزه.
 3. آبگرمکن مخزنی برقی پالموPALMO، با حجم‌های مختلف دیواری و مخزن گالوانیزه.
 4. آبگرمکن برقی مخزنی دونار DONAR، با مدل‌های مختلف دیواری و مخزن گالوانیزه.

مزایای آبگرمکن برقی کم مصرف چیست؟

یکی از مشکلات استفاده از آبگرمکن‌های برقی که باعث نگرانی خریداران می‌شود، مصرف بالای برق آن‌ها است. از آنجا ‌که مصرف انرژی برق نسبت به گاز، در تصور شهروندان بسیار گران‌تر می‌باشد، ‌این امر ممکن است باعث شک و تردید افراد نسبت به خرید‌ این ‌نوع از آبگرمکن‌ها‌ شود؛ اما امروزه شرکت‌های تولید آبگرمکن برقی خارجی، آبگرمکن برقی کم مصرف را به صورتی طراحی و تولید کرده‌اند که کم‌ترین میزان مصرف برق را داشته باشند. بدین ترتیب استفاده از بهترین آبگرمکن‌ برقی کم مصرف خارجی، نه تنها موجب زیاده‌روی در مصرف برق نخواهد شد، بلکه از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هم می‌باشد.

آبگرمکن اریاتیس هوشمند
آبگرمکن اریاتیس هوشمند با صفحه دیجیتال

مقایسه آبگرمکن برقی آریاتیس با سایر برندها

آبگرمکن‌ آریاتیس به دلیل پیشینه درخشان و موفق خود در ‌این عرصه، همچنین سوابق مثبت و حرفه‌ای‌ این شرکت در عرضه آبگرمکن برقی، سبب شده تا محصولات آریاتیس دارای خصوصیاتی باشند که آنان را از آبگرمکن‌های سایر برندها متمایز کند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ‌این برند، قابلیت۴۰ درصد صرفه جویی به شکل هوشمند در مصرف برق آبگرمکن‌های برقی بدون مخزن می‌باشد. همچنین آبگرمکن‌های برقی آریاتیس دارای عمر مفید طولانی و کارایی بسیار بالا هستند. مقاومت در برابر خوردگی، ساییدگی، سوراخ شدن، زنگ زدگی و رسوب هم از دیگر خصوصیات قابل توجه محصولات ‌این شرکت است. به علاوه، جلوگیری از نوسانات دما در زمان مصرف آب‌ گرم و همچنین قابلیت نصب آسان در فضاهای کوچک، از ویژگی‌هایی هستند که آبگرمکن‌ آریاتیس را متمایز می‌کنند.

نمونه‌ای از آبگرمکن آریاتیس
آبگرمکن آریاتیس مخزن دار

از دیگر خصوصیات اختصاصی آبگرمکن‌‌ برقی کم مصرف و بدون مخزن برند آریاتیس، می‌توان به سیستم هوشمند مصرف انرژی و ‌ایمنی دستگاه با توجه به دما و فشار آب اشاره کرد. به ‌این صورت که به نسبت میزان مصرف آب، فشار آب و دمای آب، ورودی آبگرمکن بصورت هوشمند مصرف برق را مدیریت میکند و سیستم‌های ‌ایمنی دستگاه با هوشمندی کامل به محض هرگونه نشت آب و برق  به صورت خودکار جریان برق را قطع خواهند کرد. همچنین آبگرمکن‌های برقی آریاتیس، با دارا بودن صفحه نمایش دیجیتال، درصورت وجود مشکل در دستگاه از جمله نشت برق یا خرابی سنسور، قادر هستند کد خطا را نمایش دهند. به علاوه میزان ‌آب ورودی، خروجی و دمای انتخابی و ولتاژ ورودی هم روی صفحه قابل مشاهده خواهد بود.

جمع‌بندی

همان‌طور که در‌این مقاله بیان شد، استفاده از آبگرمکن‌های برقی تاثیر بسیار زیادی بر  حفظ سلامت محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد داشت. اما بسیار مهم است که در هنگام خرید‌ این نوع آبگرمکن‌ها حتما از کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل نمایید. به همین دلیل بهتر است همواره برای خرید بهترین آبگرمکن برقی به فروشگاها یا شرکت‌های معتبر مراجعه نمایید. بدین منظور می‌توانید برای آگاهی بیشتر از اطلاعات انواع آبگرمکن‌های برقی و یا خرید آن‌ها، با کارشناسان ما از طریق راه‌های مندرج در سایت ارتباط برقرار فرمایید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.2]
دسته بندی آبگرمکن راهنمای خرید
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت