راهنمای خرید یخچال مسافرتی؛ هرآنچه در مورد یخچال خودرویی باید بدانيد

فریبا مکتبی
1,884 بازدید
خرید یخچال فریزر ماشین

فهرست مطالب:

آیا عاشق سفر و کمپینگ هستید و دوست دارید در طبیعت زندگی کنید؟ آيا شما هم جزء آن دسته از افرادي هستيد كه دوست دارند با خودرو به سفر بروند و لذت طبيعت را تجربه كنند؟ آيا در مسافرت های خود، از پرداخت هزينه‌هاي بالاي غذا و نوشيدني در رستوران‌ها و فست فود‌ها خسته شده‌اید؟ دوست داريد كه در هر زمان و مكاني كه خواستيد بتوانيد به غذا و نوشيدني دسترسي داشته باشيد؟ اگر جواب شما به اين سوالات بله است، پس حتماً به يك يخچال مسافرتي خودرو نياز داريد.

خرید یخچال مسافرتی ماشین

در اين مقاله قصد داريم به شما نكات مهم و كاربردي درباره قيمت و خريد يخچال مسافرتي خودرو را آموزش دهيم تا بتوانيد با تصميم درست و مناسب، سفر رويايي خود را، لذت بخش‌تر كنيد.

یخچال مسافرتی خودرو چیست؟

یخچال مسافرتی خودرو یا کول باکس ماشین، وسیله‌ایست که به شما این امکان را می‌دهد که غذا و نوشیدنی خود را در دمای مناسب نگهداری کنید و از تازگی و خوشمزگی آن‌ها لذت ببرید. این یخچال‌ها با استفاده از منابع مختلف انرژی کار می‌کنند و قابل حمل هستند. همچنین به شما این امکان را می‌دهند تا با صرفه‌جوئی در هزینه‌های غذا و نوشیدنی در سفر خود، از استقلال و راحتی بیشتری برخوردار شوید.

یخچال خودرو

اما خرید یخچال فریزر خودرو چقدر آسان است؟ آیا شما با انواع، مزایا، معایب، قيمت و نحوه استفاده از یخچال مسافرتي خودرو آشنایي داريد؟ پس باما همراه باشید تا به شما، راهنمای جامع و کامل خرید یخچال مسافرتي خودرو را ارائه دهيم.

6 نوع یخچال مسافرتي خودرو

بسته به منبع انرژي، قابليت حمل، دماي كاركرد، صداي توليد شده، هزينه نگهداري و تعمير، یخچال‌های مسافرتي خودرو را مي‌توان به شش نوع تقسيم كرد:

 1. یخچال ماشین گازي
 2. یخچال فریزر ماشین الكتريكي
 3. یخچال فریزر خودرو هیبریدی
 4. یخچال خودرو سولار
 5. یخچال فریزر خودرو پورتابل
 6. یخچال کوچک مسافرتی ثابت

در ادامه به توضيح هر يك از اين انواع مي‌پردازيم.

1.یخچال‌های مسافرتی گازی:

این نوع یخچال‌های ماشینی، با استفاده از گاز پروپان یا بوتان کار می‌کنند و به برق نیاز ندارند. این یخچال‌ها قابل حمل نیستند و باید در جای ثابت و مناسب نصب شوند.

 • مزایای یخچال‌های مسافرتی گازی

مزایای این یخچال‌ها عبارتند از: عدم نگرانی از کم شدن باتری، عملکرد قابل قبول در دمای بالای هوا، صرفه‌جوئی در مصرف انرژی.

 • معایب یخچال های مسافرتی گازی

مهمترین عیب این نوع یخچال عدم کارایی آن در زمانهایی است که دسترسی به گاز امکان پذیر نیست و عملا منبع انرژی گاز برای سیستم سرمایش یخچال وجود ندارد.

2.یخچال‌ فریزر ماشینی الکتریکی:

این نوع یخچال‌ها با استفاده از برق و با عملکرد کمپرسور مانند یک یخچال خانگی کار می‌کنند و می‌توانند به باتری خودرو یا برق شهری متصل شوند. این یخچال‌ها از نوع قابل حمل یا ثابت هستند و می‌توانند در فضای داخلی خودرو  نصب شوند و یا به صورت پورتابل قابل حمل باشند.

 • مزایای یخچال‌های ماشینی الکتریکی

مزایای این یخچال‌ها عبارتند از: سهولت در نصب و استفاده، تنوع در اندازه و طراحی، قابلیت تنظیم دما و حالت.

 • معایب یخچال‌های ماشینی الکتریکی

مهمترین عیب یخچال الکتریکی ماشینی در زمانیست که نوع عملکرد دستگاه تنها با منبع برق ماشین بوده و در زمانهایی که نیاز است یخچال در خارج از فضای خودرو استفاده شود امکان پذیر نمیباشد.البته این ضعف در یخچالهای جدید برقی که با برق شهری، باطری ماشین و باطری قابل شارژ کارمیکنند، برطرف شده است.

3.یخچال فریزر خودرو هیبریدی:

این نوع یخچال‌های مسافرتی، ترکیبی از گازی و الکتریکی هستند و می‌توانند با هر دو منبع انرژی کار کنند. اما این یخچال‌ها قابل حمل نیستند و باید در جای ثابت و مناسب نصب شوند.

 • مزایای یخچال‌ فریزر خودرو هیبریدی

مزایای این یخچال‌ها عبارتند از: امکان انتخاب دو منبع انرژی گاز و برق براساس شرایط موجود، عملکرد پایدار در دمای مختلف هوا

 • معایب یخچال‌های ماشینی هیبریدی

معایب این یخچال‌ها عبارتند از:سختي در نصب و تعمير، قيمت بالا، استفاده از این نوع یخچال ماشین محدودیتهایی را جهت نصب و راه اندازی بدلیل ثابت بودن در داخل خودرو ایجاد کرده و در خارج از فضای خودرو، عملکرد گازسوز آن قابل استفاده نمیباشد.

4.یخچال‌های خودرو سولار:

این نوع یخچال‌ها با استفاده از انرژی خورشید کار می‌کنند و به پنل‌های خورشیدی متصل هستند. این یخچال‌ها قابل حمل هستند و مي‌توانند در فضای خارج از خودرو قرار بگیرند.

 • مزایای یخچال‌های خودرو سولار

مزایای این یخچال‌ها عبارتند از: رایگان بودن منبع انرژي، دوستدار محيط زيست بودن، عملكرد خوب در دماي بالاي هوا.

 • معایب یخچال‌های خودرو سولار

معایب این یخچال‌ها عبارتند از: عملکرد وابسته به انرژی خورشيدي كافي، عملكرد ضعيف در دماي پائين هوا، قيمت بالا در مقایسه با سایر انواع آن.

5.یخچال‌های مسافرتی پورتابل:

این نوع یخچال‌ها با استفاده از باتری قابل شارژ کار می‌کنند و می‌توانند به راحتی جابه جا شوند. این یخچال‌ها معمولاً اندازه کوچک و سبک دارند و می‌توانند در فضای داخلی یا خارجی خودرو قرار بگیرند.

 • مزایای یخچال‌های مسافرتی پورتابل

مزایای این کول باکس های خودرو، عبارتند از: راحتي در حمل و نقل، تنوع در طراحي و رنگ، قابليت استفاده براي مصارف ديگر.

 • معایب یخچال‌های مسافرتی پورتابل

معایب این یخچال‌ها عبارتند از: ظرفيت كم، عملكرد متوسط، نياز به شارژ مكرر.

6.یخچال‌های ماشینی ثابت:

این نوع یخچال‌ها با استفاده از باطری ماشین کار می‌کنند و باید در جای ثابت و مناسب نصب شوند. این یخچال‌ها معمولاً اندازه بزرگ و سنگین دارند و نمی‌توانند حمل و نقل شوند.

 • مزایای یخچال‌های ماشینی ثابت

مزایای این یخچال‌ها عبارتند از: ظرفيت بالا، عملكرد خوب، پایداري و دوام.

 • معایب یخچال‌های ماشینی ثابت

معایب این یخچال‌ها عبارتند از: سختي در نصب و تعمير، فضاي زيادي لازم دارند، مصرف زياد انرژي، غیرقابل جابجایی.

مزایا و معایب استفاده از یخچال کوچک مسافرتی خودرو

حال که با انواع یخچال فریزر خودرو آشنا شدید، حتماً می‌خواهید بدانید که داشتن یک یخچال ماشینی مسافرتی چه فایده‌ای دارد و ممکن است چه مشکلاتی به همراه داشته باشد. در این بخش به بررسی مزایا و معایب یخچال مسافرتی خودرو می‌پردازیم.

مزیت استفاده از یخچال فریزر ماشین

مهمترین مزیت استفاده از یخچال مسافرتی در سفرهای چند روزه و کمپینگهای مختلف در طبیعت و خارج از شهر بوده که امکان خرید مواد غذایی از فروشگاها فراهم نمیباشد، درچنین شرایطی به راحتی مواد غذایی مورد نیاز برای مدت زمان سفر در یخچال مسافرتی قابل نگهداری و استفاده میباشد.

یکی دیگر از فواید استفاده از یک یخچال کوچک مسافرتی خودرو، این میباشد که شما می‌توانید مواد غذایی و نوشیدنی خود را نگهداری کنید و از تازگی، حفظ کیفیت و دمای مناسب آن‌ها لذت ببرید. شما می‌توانید قبل از سفر، موادغذایی مورد علاقه خود را آماده کنید و در یخچال قرار دهید و در هر زمان و مکانی که خواستید از آن‌ها استفاده کنید.

مزایای یخچال ماشین

از طرفی، وجود یک همچین وسیله‌ی کارآمدی، به شما این امکان را می‌دهد که از خوردن غذاهای ناسالم و بی نام و نشان در رستوران‌ها و فست فود‌های جاده‌ای خودداری کنید و سلامتی خود را حفظ کنید.

معایب استفاده از یخچال فریزر ماشین

تنها عیب داشتن یخچال مسافرتی ماشین نگرانی کاربران از هزینه های تعمیر و نگهداری آن میباشد، البته این نگرانی در تمامی وسایل برقی میتواند مصداق داشته باشد. چنانچه به نکات مهم جهت استفاده صحیح و نگهداری یخچالهای ماشین توجه شود از نگر

 • نگهداری و تعمیر:

مانند هر وسیله‌ی دیگری، یکی از دغدغه‌های استفاده از کول باکس خودرو و یخچال‌های مسافرتی ماشینی، این است که شما باید به نگهداری و تعمیر آن توجه کنید. بصورت دوره‌ای باید از عملکرد صحیح یخچال اطمینان حاصل کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل، در اسرع وقت، آن را رفع کنید. منبع تامین انرژی و چرخش درست جریان هوا را با دقت بررسی کنید. همچنین، به پر و خالی کردن یخچال اهمیت داده و از تحمیل بار اضافه به آن جلوگیری کنید. تمیزکاری، ضدعفونی و محافظت از یخچال در مقابل رشد باکتری‌ها و بوی بد آن هم از الزاماتی است که باید به آن توجه کنید.

 • فضای مورد نیاز و وزن آن در مسافرت:

یکی از عمده مشکلات داشتن یک یخچال کوچک مسافرتی خودرو، این است که شما ناچارید قسمتی از فضای خودرو را به آن اختصاص بدهید و مقداری وزن اصافه را به خودرو تحمیل کنید.

یخچال اتومبیل

بنابراین، لازم است حتماً قبل از خرید کول باکس ماشین، شما باید مطمئن شوید که یخچال شما با اندازه و طراحی خودرو شما مطابقت دارد و فضای کافی برای حمل آن دارید بگونه‌ای که در راحتی سرنشینان، خللی ایجاد نکند. همچنین، باید مطمئن شوید که یخچال فریزر صندوقی شما با وزن خودرو همخوانی دارد؛ مخصوصاً یخچال های ماشینی با ظرفیت بالا، ممکن است بر رانندگی، هندلینگ خودرو و مصرف سوخت تاثیر گذار باشند. پس باید به انتخاب یخچال با اندازه و وزن مناسب توجه کنید و از خرید یخچال‌های بزرگ و سنگین پرهیز کنید.

نحوه استفاده از یخچال مسافرتی خودرو

حال که با مزایا و معایب یخچال ماشین مسافرتی آشنا شدید، حتماً می‌خواهید بدانید که چطور می‌توانید از یخچال خود به بهترین نحو استفاده کنید. در این بخش به آموزش نحوه استفاده از یخچال فریزر خودرو می‌پردازیم.

4 نکته مهم در استفاده از یخچال فریز خودرو

1.جانمایی، نصب و راه‌اندازی:

قبل از هر چیز، شما باید یخچال خود را در جای مناسب و امن قرار دهید. مطمئن شوید که یخچال شما به منبع انرژي خودرو يا منبع خارجي متصل است و درست کار می‌کند.

خریدیخچال مسافرتی

یخچال خودرو باید در جایي قرار داشته باشد كه به راحتي در دسترس بوده و در معرض آسيب ديدن و برخورد اجسام در حین رانندگی، قرار نداشته‌باشد. محل قرارگیری یخچال باید بگونه‌ای باشد که به آن هوا برسد و جریان هوا، از گرم شدن زياد آن جلوگيري كند.

2.تنظیم دما و حالت:

بعد از جانمایی یا نصب یخچال، شما باید دما و حالت آن را تنظیم کنید. دمای مناسب برای نگه‌داری غذا و نوشیدنی باید بگونه‌ای باشد که مانع از یخ‌زدگی یا گرم‌شدن مواد داخل یخچال شود. اطمینان حاصل کنید که یخچال در حالت مناسب و بهینه مصرف انرژی کار می‌کند و با این کار از خاموش‌شدن یا خراب‌شدن آن جلوگیری کنید. علاوه براین، به تغییرات دما و حالت یخچال با توجه به شرایط آب و هوایی و مکانی توجه کنید و آن‌ها را به صورت منظم بررسی کنید.

3.پر و خالی کردن:

در طول سفر، شما باید به پر و خالی کردن یخچال خود توجه کنید. محتویات داخل یخچال خودرو را بعد از هر مسافرت، خالی کرده و بار اضافی را  داخل یخچال نگه ندارید. حتما در صورتی که مدت زیادی در مسافرت بودید، به تاریخ انقضای غذا و نوشیدنی های داخل یخچال، توجه کنید و از مصرف آن‌ها پس از انقضا خودداری کنید.

4.تمیزکاری و نگهداری:

در پایان سفر، شما باید به تمیزکاری و ضدعفونی کردن یخچال خود اقدام کنید. غذا و نوشیدنی را از یخچال خالی کنید و آن را تمیز کنید سپس کاملاً با دستمال خشک کنید و در جای خشک و تاریک قرار دهید. توجه کنید که درِ یخچال را باز نگه دارید تا رشد باکتری‌ها و بوی بد آن جلوگیری کنید.

خريد و قیمت يخچال مسافرتي خودرو

حال که با نحوه استفاده از یخچال ماشینی مسافرتی آشنا شدید، حتماً می‌خواهید بدانید که چطور می‌توانید یخچال مناسب خود را با قیمت مناسب خریداری کنید. در این بخش به بررسی بازار و تامین‌کنندگان، رده‌بندی براساس کیفیت و قابلیت‌ها، تخفیفات و پیشنهادات ویژه، نکات قبل و بعد از خرید کول باکس ماشین می‌پردازیم.

بازار و تامین‌کنندگان:

برای خرید یخچال ماشین مسافرتی، شما باید با بازار و تامین‌کنندگان آن آشنا شوید. می‌توانید از راه‌های مختلفی برای خرید یخچال مسافرتی مورد نظر خود اقدام کنید. می‌توانید به فروشگاه‌های لوازم خانگی، لوازم یدکی خودرو، لوازم سفر و کمپینگ، لوازم برق و الکترونیک مراجعه کنید و یخچال‌های موجود را ببینید و قیمت یخچال های مسافرتی را مقایسه کنید. یا به صورت غیر حضوری و با مراجعه به سایت‌های اینترنتی و فروشگاه‌های آنلاین مربوطه، یخچال‌های مختلف را مقایسه کنید و نظرات کاربران را بخوانید. روش دیگر، شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های فروش یخچال مسافرتی خودرو است که در این صورت می‌توانید از تخفیفات و پیشنهادات ویژه آن‌ها برخوردار شوید.

بعنوان نمونه، فروشگاه آریاتیس، به عرضه مدل های جدیدی از یخچال فریزر های خودرو، یخچال صندوق عقب ماشین، یخچال خودرویی کمپرسوردار و کول باکس کنسولی ماشین می‌پردازد. این محصولات در طراحی های شیک و کاربری های متنوع، از یخچال های خودرو سواری گرفته تا یخچال های اتوبوس و کامیون عرضه می‌شوند.

 • رده‌بندی براساس کیفیت و قابلیت‌ها:

بعد از آشنایی با بازار و تامین‌کنندگان، باید یخچال خود را براساس کیفیت و قابلیت‌های آن انتخاب کنید. در اینجا به برخی از عوامل مهمی که باید به آن ها توجه کنید اشاره می‌کنیم:

 • نوع یخچال:

بهترین انتخاب نوع یخچال براساس منبع انرژي، قابليت حمل،  محدوده‌ی دماي كاركرد، ظرفیت مورد نیاز، میزان صداي توليد شده، هزينه نگهداري و تعمير میباشد.

می‌توانید از جدول زیر برای مقایسه انواع یخچال استفاده کنید:

جدول مقایسه انواع یخچال مسافرتی خودرو

نوع یخچال منبع انرژی قابلیت حمل صدای تولید شده هزینه نگهداری و تعمیر
گازی گاز پروپان یا بوتان خیر کم پایین
الکتریکی برق خودرو یا برق شهری بله کم-متوسط-پایین متوسط
هایبرید گاز و برق خیر متوسط متوسط
سولار انرژی خورشیدی بله کم بالا
پورتابل برق خودرو- برق شهری    باطری قابل شارژ بله کم-متوسط-پایین پایین
ثابت برق شهری خیر زیاد متوسط

 

نکات قبل و بعد از خرید:

در نهایت، بهتر است به نکات قبل و بعد از خرید یخچال مسافرتی خودرو توجه کنید. قبل از خرید یخچال، از کیفیت و گارانتی آن اطمینان حاصل کنید و حتما آن را در فروشگاه تست کنید. بهتر است قبل از خرید یخچال مسافرتی، از قوانین و شرایط فروش، تحویل، نصب، راه‌اندازی، تعمیر آن مطلع باشید و فاکتور، رسید، گارانتی و دفترچه راهنمای محصول را دریافت کنید. پس از خرید یخچال خودرو، به صورت صحیح آن را نگهداری کنید و در صورت بروز هرگونه خرابی، با تامین‌کننده تماس بگیرید و از خدمات پس از فروش بعنوان حق مسلم خود، استفاده کنید.

جمع‌بندی

با مطالعه توضیحات بالا، کاملاً متوجه شده‌اید که یخچال مسافرتی خودرو، یک وسیله‌ی جانبی است که به شما کمک می‌کند غذا و نوشیدنی خود را در طول سفر، تازه و سالم نگه دارید و در مکان و زمان دلخواه، آن ها را میل کنید و از تازگی آن‌ها لذت ببرید. این یخچال‌ها انواع مختلفی دارند که براساس منبع انرژی، قابلیت حمل، دمای کارکرد و هزینه نگهداری و تعمیر تفاوت دارند. هر کدام از این یخچال‌ها، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند که باید به آن‌ها توجه شود. برای خرید یخچال ماشین مسافرتی، شما باید با بازار و تامین‌کنندگان آن آشنا شوید و یخچال خود را براساس کیفیت و قابلیت‌های آن انتخاب کنید.

فروشگاه آریاتیس عرضه کننده با کیفیت‌ترین و مناسب‌ترین قیمت یخچال مسافرتی خودرو بوده، و آماده ارائه ظرفیتها، قابلیتهای گوناگون و خدمات متنوع به شما مشتریان عزیز میباشد.

همچنین برای مشاهده و خرید یخچال مسافرتی ماشین به لیست محصولات مراجعه کنید. تمامی یخچالها شامل دو سال ضمانت‌ و 5 سال خدمات پس از فروش میباشد.

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]
دسته بندی راهنمای خرید یخچال خودرو
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت